swimming_banner

Aikido

Emaar AVM yakınındaki ALİ PEÇEN SPORTİF EĞİTİM MERKEZİ-SEM içinde bulunan branşlarımızdan birisi de Kick Boks olup, Küçük, Genç ve Yetişkin gruplarımız, deneyimli antrenörümüz eşliğinde bir disiplin branşı olarak çalışmalarını sürdürmektedir.  

KİCK BOKS’UN FAYDALARI

*Kickboks bir savunma tekniğidir. Öğrenci saldırgana karşı kendisini en şekilde müdafaa etmeyi öğrenir. Hız, çeviklik ve esneklik, düzenli çalışma ile birlikte gelişir.

*Vücudu zinde ve sağlıklı tutan bir egzersiz olarak da işlev gösterir. Öğrencinin bedeni esneklik, dayanıklılık ve denge kazanır.

*Kickboks eğitimi, öğrencinin baskı altında soğukkanlı ve odaklanmış kalmasını sağlar. Eğitim süreci içerisinde kişinin özümsemeye başladığı farkındalık, dikkat, duygusal dengesindeki artış tüm hayatına yansır.

*Öğretilen teknikler ve bu tekniklerle birlikte aktarılan felsefe içselleştirildikçe öğrencinin her gün karşılaştığı gündelik sorunları aşmasına yardımcı olur. Uyum, farkındalık ve denge gibi değerler modern hayatta hepimizin ihtiyaç duyduğu ve değerlerdir.

*Farklı kimliklerden ve kesimlerden insanları bir araya getirir ve kollektif bir çalışmaya dahil eder. Öğrenci hem bir kimlik edinir hem de gündelik hayatındaki ön yargılarından kurtularak bariyersiz bir iletişim ortamında yer alır.

ALPARSLAN EKİCİ HOCAMIZ, SPOR KULÜBÜ ORGANİZASYONUNDAN GELEN TECRÜBESİ VE RESMİ ŞAMPİYONALARDAKİ DERECE ALAN SPORCULARIYLA SEM’DEKİ ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRMEKTEDİR. 

Deneyimli kıdemli ve belgeli Kick Boks antrenörümüz Alparslan Ekici liderliğinde süren çalışmalarımızda, bir disiplin ve savunma sporu amaçlı teknik çalımalar yapılmaktadır. 

Antrenman günlerimiz;

Salı ve Perşembe

saat 18.00 Minik grup

Saat 19.00 Küçük grup

Saat 20.00 Yetişkin grup

KİCK BOKS TARİHÇESİ

Kick boksun temelleri Asya’da 2000 yıl öncelerine kadar uzanmaktadır. Japon kick boksu 1960’lı, Amerikan kick boksu 1970’li yıllarda ortaya çıkmıştır. Japon kick boksu 1993 yılında K1 haline gelmiştir. Tarihsel olarak kick boks, çeşitli geleneksel stillerin birleşiminden meydana gelmiş karma bir dövüş sporu olarak düşünülebilir. Bu yaklaşım 1970’li yıllardan beri artarak kick boks sporu popüler hale gelmiştir. 1990’lı yıllardan beri ise kick boks, değişik dövüş tekniklerinin birleşmesiyle karma dövüş sporlarının ortaya çıkmasında katkıda bulunmuştur.

1976’da Avrupa’da yaygınlaşan kick boks, WAKO’nun organizasyonlarıyla gelişmeye başlamıştır.  WAKO’nun kurucusu Berlin’den Mr. Georg Bruckner’dir. Kendisi 1978’de 18 ülkeden 110 sporcu ile semi ve sull contact karate branşlarında ilk Dünya şampiyonasını düzenleyen kişidir. Sonrasında WAKO ivedilikle yeni dövüş sporları için kuralları ve düzenlemeleri oluşturdu ve dünyada özgün bir Kick Boks Federasyonu olarak görevini sürdürdü. Her bir üye ülke her bir ağırlık kategorisinde yalnızca bir sporcu ile temsil edilmekte ve böylelikle en iyi sporcuların katılımı sağlanmaktadır.

Kick boks bir çok uluslararası kuruluş tarafından temsil edilmektedir. Ancak en büyük federasyonların başında WAKO (Dünya Kickboks Organizasyonları Birliği) gelmektedir.

KİCK BOKS BRANŞLARI HAKKINDA;

kick boks kursu

kickboks atasehir

kickboks kursu ümraniye

Son Maçlar
ABONE OL
Haberler ve ürünler hakkında bilgi almak istiyorsanız lütfen başvurunuz.