head-bg

Voleybol Okulu

Voleybol ile ciddi anlamda ilk tanıştığınız evre Spor Okulu'na kayıt olup denge, koordinasyon ve hareket gelişimi antrenmanları için bizimle çalışmaya başladığınız dönemdir. 6 yaştan itibaren tanışma ve teknik uyum konusunda karar vereceğimiz antrenımıza katılabilir, voleybol okullarımızda 12 yaşına kadar Minik takımlarımıza girmek ve Gelişim gruplarımıza yükselmek için devam edersiniz. 6 yaş için uyum konusunda sporcu adayımızı birkaç antrenman boyunca velilerimizle birlikte gözlemlemekte ve ardından karar vermekteyiz.

12-16 yaş arası sporcularımız, voleybol okullarımızın gelişim gruplarında takımlara girmek ve maç tecrübesi edinmek odaklı plan doğrultusunda çalıştırılmaktadır. 12-17 yaş ve 18-22 yaş için ileri seviye lisanslı oyuncularımız ayrıca takımlarımızda mücadele etmektedir.

Ali Peçen liderliğindeki teknik kadromuzla odak noktamız Voleybol'da kazanmayı ve şampiyon olmayı bilen sporcular yetiştirmek, başlangıç noktanız ise AP Sportif Ataşehir ve Üst Göztepe bölgelerimizdeki Spor Okullarımız'dır. Voleybol sporunun uluslararası seviyede öğretilmesi için eğitimcilerimizi bu hedefe uygun seçiyor ve öncelikle sürekli kendimizi eğitiyor ve geliştiriyoruz.

ali peçen voleybol okulu

Voleybol, psikolojik ve sosyal etkileri bulunan ve 2 baskın özelliğe sahip bir spor branşıdır. Birincisi takımlar arasında file olması sebebi ile voleybolun “Şiddete Kapalı” bir spor dalı olması; diğeri de “Takım Sporu” olmasıdır. 

Takım sporu olması sebebiyle yardımlaşma ve paylaşım, bireysel ve takım olarak kısa ve uzun vadeli hedefler koyup hayatı planlamak, zamanı verimli kullanmak, bütün bunların sorumluluğunu almayı ve bazen bu sorumluluğu başkalarına bırakıp daha çok çalışmak gerektiği bilincini daha küçük yaşlarda çocuklara kazandıran bir spor olarak Voleybol akademik hayata etki anlamında da ön plana çıkmaktadır. 

Fiziksel anlamda Voleybol, uzun kas diye tabir edilen kas tipine ihtiyaç duyulduğu için, bu sporla uğraşan çocukların vücut şekli de bu esnek kas formu doğrultusunda gelişir. Vücudun kas yapısı, ne çok kaslı, ne çok kassız olacak şekilde ideal ölçütlere ulaşır. 

Voleybolu yüksek düzeyde oynayabilmek için çok çalışıyor ve her bir sporcu adayıyla birebir ilgileniyoruz. Voleybol Okulumuza çok küçük yaşlarda gelen sporcu adaylarımızı hızla lisanslı oyuncu olacakları Minik takımlarımıza taşımak için gerekli planlamayı yapıp hedeflerimize birlikte yürüyoruz.

İstanbul Anadolu Yakası'nda Ataşehir ve Üst Göztepe (Esatpaşa) bölgesindeki spor salonlarımızla, içinde Cimnastik Salonu, Fitness Salonu ve Satranç, Resim derslerinin verildiği Göztepe Emaar AVM yakınındaki tesisimizle ve Avrupa Yakası FMV Işık Okulları tüm kampüs spor salonlarıyla size çok yakınız.

Takım Menajerimizi 0545 965 20 75 numaralı hattan arayarak haftasonu antrenmanı için bilgi alabilir, Cumartesi veya Pazar günleri saat 17:00 ve 18.15'deki tanışma antrenmanımıza katılabilirsiniz.

Lütfen antrenmana katılmak için spor malzemelerinizi yanınızda getirmeyi unutmayınız !

AP Sportif Ataşehir Resmi Instagram Hesabımızı beğenmek için tıklayınız..!

AP Sportif Ataşehir Resmi Facebook Sayfasımızı beğenmek için tıklayınız..!

Son Maçlar
ABONE OL
Haberler ve ürünler hakkında bilgi almak istiyorsanız lütfen başvurunuz.